czwartek, 2 stycznia 2014

Magia dzieciństwa

Pokój dziecięcy to świat fantazji, magii i zabawy. Każda z nas nosi w sobie jego obraz, zazwyczaj jest on odbiciem naszych marzeń i wspomnień z dzieciństwa. Prawie wszystkie chciałyśmy być księżniczkami i mieszkać w pałacu. Staram się przenieść coś z tych marzeń do pokoi dziecięcych, które przygotowuje dla innych. Nie korzystam z gotowych zestawów mebli, unikam dodatków z ,,sieciówek", pragnę aby każde wnętrze było wyjątkowe i niepowtarzalne. 
Wybieram zabytkowy fotel z wysokim oparciem, wygodny dla karmiącej mamy. Później będzie on idealny do czytania bajek na dobranoc, a kiedyś awansuje na tron dla małej księżniczki. Lubię malowane skrzynie i kufry, które pomieszczą liczne zabawki, a  jednocześnie wniosą odrobinę tajemniczości. Staram się wykorzystać meble, którymi dysponuje klientka.
Jeśli jest to stara drewniana szafa, to cudownie, bo zazwyczaj ma piękny kształt, a po oczyszczeniu i pomalowaniu staje się prawdziwą ozdobą. Można na niej namalować kwiaty lub motyw z ulubionej bajki. Malując meble i szyjąc dodatki, takie jak narzuty i zasłonki, zawsze wybieram neutralne barwy, które uspokajają wnętrze. Pokój i tak wkrótce zapełni się kolorowymi zabawkami.
Jeszcze tylko kilka dobranych kolorystycznie drobiazgów i pokój gotowy, a my będziemy mogli przez chwilę znów znaleźć się w świecie dziecięcej fantazji.
 
 
 
Wszystkie prace widoczne na zdjęciach powstały w naszej pracowni.
Istnieje możliwość wykonania ich w dowolnej kolorystyce, realizujemy również indywidualne zamówienia. 
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz