wtorek, 9 września 2014

RUMPUĆ w Rokietnicy

W minioną sobotę w Rokietnicy pod Poznaniem odbył się kolejny ,,Rumpuć" - czyli impreza, na której wszystkie miejscowości naszej gminy mogą się zaprezentować. W tym roku Krzyszkowo, czyli my, zorganizowaliśmy ŚWIĘTO KAPUSTY. Można było skosztować naszych specjałów, takich jak : szare kluski z kapustą, żeberka w kapuście i inne smakołyki, a wszystko według przepisów naszych babć. Panie upiekły wspaniałe ciasta (sernik z 12 jaj!) przygotowaliśmy stoisko z zapasami na zimę. Było smażenie powideł i darcie pierza. Swoich sił można było spróbować przy wielkiej, ręcznej szatkownicy, jednak najwięcej zabawy dostarczyło wszystkim deptanie kapuchy w tradycyjnych, drewnianych beczkach. (w białych kaloszach oczywiście). Chętnych do tej zabawy nie brakowało i aż do wieczora kolejka do naszego stoiska nie malała. W konkursie na najładniejsze stoisko już po raz kolejny zajęliśmy pierwsze miejsce. Również po raz kolejny docenili nas nasi goście i otrzymaliśmy także nagrodę publiczności. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną zabawę z nami za rok.

 Podczas tej imprezy zaprezentowałam również swoje prace. Najwięcej emocji wzbudziły lalki. Zostały tak wygłaskane, że czeka je teraz wizyta u fryzjera :)
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wianki z hortensji.

Wiele radości sprawia mi możliwość spotkania się ze swoimi klientami, z którymi najczęściej mam kontakt tylko przez internet. Dziękuję za wszystkie miłe słowa, które usłyszałam. Działają motywująco, więc już kończę i znikam w pracowni. Do zobaczenia na następnej imprezie :)


Ściskam wszystkich

Działaczka Koła Kobiet Aktywnych :) :) :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz